• Naše zameranie

• Súkromná materská škola Žabka je zameraná na všestranný harmonický rozvoj detí v súlade s jeho vekovými možnosťami, s prihliadnutím na environmentálnu výchovu, podporu zdravého životného štýlu a podporu zdravotnej výchovy.

Zameranie sme si vybrali preto, lebo cítime, aké je dôležité rozvíjať environmentálne cítenie u detí s dôrazom na čisté životné prostredie a zdravie jedinca pre život. S deťmi separujeme odpad, spolu s rodičmi sa staráme o vtáctvo v zime, plánujeme vytvoriť si malú slimačiu farmu, chováme motýle, chodíme do prírody.

Pokladáme tiež za dôležité rozvíjať u detí zdravý telesný pohyb, ktorý je dôležitý pre správny vývoj dieťaťa. SMŠ má zriadenú vlastnú telocvičňu, kde pravidelne s deťmi cvičíme zumbu, jogu, realizujeme rôzne zdravotné a pohybové cvičenia. Súkromná materská škola Žabka je vhodným miestom, kde dieťa môže získať zdravé návyky, vedomosti a postoj ku zdraviu a okoliu.

Vo výchovno-vzdelávacej činnosti je dominantná hra, ktorá smeruje k tomu, aby deti získali samostatnosť a schopnosť prejavovať sa ako osobnosť. Zamestnanci SMŠ rešpektujú práva dieťaťa a akceptujú požiadavky rodičov v rámci možností.

Našou ďalšou prioritou je úzka spolupráca s rodičmi a vytváranie podnetného prostredia s využitím partnerstva ŠKOLA – RODINA.

• Súkromná materská škola Žabka
      • maja.hablakova@gmail.com, detskecentrumzabka@gmail.com